این مطلب ۱۸ بار خوانده شده
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان:

اکران «قائم مقام» در دانشگاه زنجان

نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان با اشاره به اکران مستند قائم مقام در این دانشگاه گفت: اکران قائم مقام، روز دوشنبه ۴دی ماه ساعت ۱۵:۱۵ در سالن سهروردی این دانشگاه صورت خواهد گرفت.

سالار حدیدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان افزود: اکران این گونه مستند های تاریخی- پژوهشی به درک بهتر تاریخ کمک خواهد کرد و آشکار کننده حقایق نهفته یا فراموش شده خواهد بود.

وی اظهار داشت: در سالهای اخیر شبهاتی از قول مرحوم منتظری در سطح جامعه منتشر شد که غرض دار و با هدف ضربه زدن به کشور بود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: در این مستند برخی زوایای پنهان زندگی ایشان از زبان چهره های صاحب منصب در جمهوری اسلامی و نزدیک به ایشان به تصویر در آمده که برای کشف حقیقت و همچنین عبرت گیری بسیار آموزنده و قابل اعتناست.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان تصریح کرد: این مستند قوی، خوش ساخت، دقیق و برخوردار از جلوه های بصری مناسب است و در برهه زمانی که راوی های جعلی تاریخ کار ویژه تحریف رخدادهای مهم جمهوری اسلامی را برعهده دارند، پژوهشگران جوان این مستند با رعایت انصاف و دقت و با تکیه به اسناد و گفتگو با مطلعین به روایت حقایقی پرداختند که موجب برتری این مستند نسبت به موارد مشابه خود شده است. باید این کار را اجر نهاد و با همه وجود از  عوامل ساخت آن تشکر کرد.

گفتنی است، مستند قائم مقام از مستندهاي سياسي قابل اعتنايي است که با تم تاريخ‌نگارانه‌اي در مورد رويدادهاي دهه شصت و سلوک سياسي آقاي منتظري ساخته شده است. پرونده‌اي که پس از انتشار فايل صوتي بي‌بي‌سي، در مورد اعدام‌هاي سال ۱۳۶۷ و سخنان ايشان، بسيار زودتر بايد گشوده مي‌شد تا برخي فايل‌هاي تاريخي دوباره مورد ارزيابي حقيقت‌جويانه قرار بگيرد و مردم از حقايق سياسي دهه شصت مطلع شوند.د

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.