این مطلب ۱۸ بار خوانده شده

کاهش ذخایر آب در استان

نسخه مناسب چاپ

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ جزء قاسمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان امروز در سالروز تاسیس این سازمان در جمع خبرنگاران گفت: آب شرب مورد نیاز شهروندان زنجانی تنها از سد تهم فراهم می شود و با توجه به اینکه هر ساله با کمبود بارش ها در استان مواجه هستیم، ظرفیت این سد به ۳۶ میلیون متر مکعب رسیده است.
وی افزود: ۱۲۰ حلقه چاه آب در استان داریم و ۶۰ حلقه چاه آماده بهره‌برداری است. با این حال شهر زنجان تحت پوشش ۱۰۰ درصدی آب بهداشتی قرار دارد.
در مورد شبکه فاضلاب شهر زنجان حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته و ۳۰ درصد در حال بهره‌برداری است که امیدواریم در سال آتی با افزایش توان بهره‌برداری و اجرای شبکه بخش باقیمانده از شبکه فاضلاب شهر زنجان نیز اجرایی شود.
جزء قاسمی در ادامه خاطرنشان کرد: شهروندان بایستی در مصرف آب صرفه جویی دقیق تری را انجام دهند تا در سال های آتی مشکلاتی از بابت آب نداشته باشیم، همچنین بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است که باید برای آن برنامه ریزی جدی به عمل بیاید.
گفتنی است برخی روستاهای استان مصرف بیش از حدی در بخش آب دارند که با توجه به کمبود آب و بارش ها در آینده با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.