این مطلب ۱۵ بار خوانده شده

برگزاری جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی در زنجان

نسخه مناسب چاپ

به نقل ازخبرگزاری بسیج زنجان، ابراهیم قاسمی معاون امور فرهنگی و قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در اولین جلسه اتاق فکر این جشنواره با اشاره به تغییرات رخ داده در همایش رضوی که هر ساله در زنجان برگزار می‌شود، گفت: سال ٩٧، این همایش به صورت جشنواره داستان‌نویسی برگزار می‌شود در حالی که تا پیش از این، همایش علمی پژوهشی کرامت رضوی در دهه کرامت برگزار می‌شد.

دکتر تورج عقدایی، عضو هیئت علمی دانشگاه و عضو اتاق فکر این جشنواره نیز با اشاره به این تغییر رویکرد در برنامه سال آینده گفت: باید وارد حوزه‌ای شویم که به تولید محتوا منجر شده و آثار صرفا کپی از اینترنت نباشد.

جعفر محمدی، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز با استقبال از این تغییر افزود: فراخوان این جشنواره باید تا قبل از عید آماده شود تا شرکت‌کنندگان فرصت کافی برای تولید اثر داشته باشند.

علی‌اصغر اوجاقلو، دبیر انجمن ادبی اشراق و دیگر عضو اتاق فکر جشنواره با اشاره به تجربه گذشته این انجمن در برگزاری جشنواره داستانک کریمان که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) در زنجان برگزار شد، گفت: از این جشنواره که به دو زبان فارسی و ترکی برگزار شد، استقبال بالایی صورت گرفت و پیش‌بینی می‌کنیم از جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی نیز استقبال خوبی صورت بگیرد.

وی با اشاره به فعالیت هفت ساله این انجمن در زمینه داستان‌نویسی ترکی ادامه داد: تا پیش از این به دلیل نبود کارگاه‌های آموزشی داستان‌نویسی، انتظاری از داستان‌نویسان وجود نداشت ولی اینک برگزاری جشنواره داستان‌نویسی رضوی می‌تواند انگیزه مضاعفی به داستان‌نویسان شمالغرب بدهد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.