این مطلب ۴۶ بار خوانده شده

شهرک صنعتی کفش در استان زنجان راه‌اندازی می‌شود

نسخه مناسب چاپ

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از ایجاد مرکز طراحی کفش خبر داد و گفت: شهرک صنعتی کفش در استان زنجان راه‌اندازی می‌شود.

امیر حمیدنیا در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در زنجان اظهار داشت: شش بخش صنعتی و گردشگری در استان زنجان شناسایی شده که تشکیل خوشه و توسعه آن‌ها می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی و برطرف کردن مشکلات ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه خوشه‌های شناسایی شده در استان زنجان شامل فرش دستباف، کفش، روی، چاقو، مسگری و گردشگری است ابراز کرد: متاسفانه خوشه روی به دلیل عدم همکاری ذی‌نفعان مغفول مانده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با اشاره به اینکه مهلت قرارداد خوشه فرش دستباف به پایان رسیده است بیان کرد: این خوشه به ذی‌نفعان تحویل داده می‌شود.

وی به تشکیل کنسرسیوم صادراتی فرش با همکاری نهادهای مربوط اشاره کرد و گفت: ۱۵ تاجر و تولیدکننده عضو این کنسرسیوم هستند و خط مشی‌هایی برای توسعه صادارت در آن ارائه می‌شود.

حمیدنیا با اشاره به اینکه پس از واگذاری خوشه فرش به ذی‌نفعان، اتاق بازرگانی و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز می‌توانند حمایت‌های خود را برای توسعه بازارهای هدف ادامه دهند بیان کرد: با این کار به نوعی سفارش‌پذیری افزایش می‌یابد.

وی افزود: در حال حاضر پیگیر اختصاص تسهیلات از محل اشتغال روستاییان و عشایر برای تعدادی از واحدهای فعال در حوزه فرش دستباف هستیم که اگر مصوب شود دغدغه واحدها به لحاظ توسعه‌یافتگی خوشه فرش را تأمین می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در مورد خوشه کفش ابراز کرد: این خوشه سال دوم خود را پشت سر می‌گذارد و مشکلات زیربنایی شهرک صنعتی کفش برطرف شده و این شهرک راه‌اندازی می‌شود.

وی به ایجاد مرکز طراحی کفش اشاره کرد و گفت: آموزش‌های تخصصی و برگزاری تورهای نمایشگاهی از مهمترین اهداف خوشه کفش به‌شمار می‌رود.

حمیدنیا تصریح کرد: وب سایت کفش نیز طراحی و راه‌اندازی می‌شود تا امکان سفارش آنلاین محصولات فراهم شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.